кашель
Як лікувати кашель у дитини правильно
23.05.2018
витамин D
Коли потрібно приймати дитині вітаміни?
24.05.2018

Як допомогти малюкові при перших симптомах застуди? Коли потрібно збивати температуру? Коли можна йти в дитячий колектив після хвороби? Чи можна очищати носик і як це робити правильно? На запитання читачів журналу "Твій малюк", що можна робити, а чого краще уникати в лікуванні ГРЗ у дитини, відповідає лікар-педіатр клініки "Малі" Катерина Спекторенко.

Як очистити ніс дитині при застуді?

Чи можна очищати носик грудничку грудним молоком або сольовим розчином і як часто це робити? (Тетяна Бородіна, Полтава)

Безумовно, очищати немовляті носик при нежиті потрібно. Для цього застосовуються спеціальні сольові розчини. Те ж саме виконайте з другою ніздрею.

Цю процедуру можна повторювати в міру накопичення слизу (зазвичай 4-5 разів на добу).

Грудним молочком промивати маляті ніс не слід, адже молоко - відмінне середовище для розмноження бактерій. Свою неоціненну користь воно обов'язково принесе при грудному вигодовуванні.

Коли потрібно збивати температуру?

Скажіть, чому рекомендують не збивати температуру в перші дні хвороби? (Катерина Любимова, м Коростишів)

Чи варто збивати підвищену температуру, перш за все, визначається не днем ​​хвороби, а самопочуттям дитини. Якщо малюк млявий або, навпаки, занадто збуджений, у нього озноб, болить голова, ломить ручки і ніжки, буде цілком розумно використовувати жарознижуюче. При цьому не забувайте поїти малюка водою, чаєм, компотом, щоб процес одужання йшов швидше. Звичайно, не слід зловживати ліками, так як всі вони мають свої побічні ефекти. Але й відмовлятися від них повністю нерозумно.

Коли можна йти в дитячий колектив після хвороби?

Чи можна ходити в садок, якщо малюк покашлює після перенесеної простуди? (Олеся Марченко, Рівне)

Зазвичай не рекомендується відвідувати дитячий колектив в період розпалу хвороби, коли дитина ще погано себе почуває і може заразити інших дітей. При вірусної інфекції це приблизно 4-5 днів.

Природно, нежить і кашель не проходять в такі стислі терміни. Але і не є протипоказанням до відвідування садка. Якщо, звичайно, температура в нормі, самопочуття малятка хороше, пройшло 4-5 діб від початку хвороби.

У будь-якому випадку перед тим, як повертатися в сад, вам потрібно буде відвідати педіатра. Часом, кашель, який здається мамі легким, насправді виявляється досить серйозним. Лікар послухає крихітку і прийме рішення.

Перші симптоми застуди

Як допомогти маленькій дитині при перших симптомах застуди? (Олена Литвинова, Харків)

Не втомлююся повторювати, що специфічного лікування ГРВІ, іменованих в народі «застуда», не існує, тобто немає коштів, здатних прискорити одужання.

Ваше завдання:

  • забезпечити спокій,
  • поїти теплими напоями у великій кількості,
  • своєчасне використання засобів для полегшення стану пацієнта (жарознижувальні препарати, сольові розчини, судинозвужувальні краплі для носа та ін.).

Також важливо показати дитину педіатру або сімейному лікарю для виключення більш серйозних хвороб - ангіни, пневмонії, отиту і т.д.

Джерело: Твой малыш

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.