Як доглядати за дитиною при ГРВІ, грипі, застуді

Контагиозный моллюск
Контактні захворювання
19.05.2018
температура без других симптомов
Риніт, температура, герпес у дитини
23.05.2018

Коли можна застосовувати компреси, чи варто гуляти і купатися малюкові? Чи можна годувати грудьми дитину, якщо захворіла мама? На ці та інші запитання читачів журналу "Твій малюк" відповідає Манана Вертеленко, лікар-педіатр дитячої клініки "Малі".

Як доглядати за дитиною при ГРВІ, грипі, застуді?

Чи можна накласти компрес малюкові?

Бабуся наполягає, що при застуді потрібно парити ніжки і робити компреси. Скажіть, чи допомагають такі домашні процедури? (Олеся Куликовська, Запоріжжя)

У деяких випадках вони доречні і можуть давати хороший лікувальний ефект. Але дані процедури мають ряд протипоказань.

Почнемо з компресів. Вони бувають:

 • сухими;
 • вологими;
 • гарячими;
 • зігріваючими;
 • охолоджуючими.

При ГРВІ часто виникає спокуса поставити дитині гарячий або зігріваючий компрес. Цього робити не можна, якщо у малюка лихоманка, є алергічні ураження шкіри, а також порушення цілісності шкіри в місці накладення компресу. Тому при гострій стадії захворювання, яка супроводжується високою температурою тіла, процедура протипоказана.

В якій формі вибрати ліки?

Як найкраще лікувати горло, якщо дитина ще не вміє його полоскати? (Антоніна Бочкарьов, Суми)

В цьому випадку потрібно звернутися до лікарських препаратів. Існують різні їх форми для лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота, глотки:

 • льодяники;
 • таблетки;
 • пастилки для розсмоктування;
 • спреї;
 • розчини.

При виборі необхідно керуватися віковими та індивідуальними особливостями дитини.

 • Таблетки, льодяники і пастилки призначені для дітей від 5 років. Але тверді лікарські форми у вигляді таблеток, льодяників і пастилок не рекомендуються дітям, схильним до алергії, незалежно від віку. У складі таких препаратів присутні фарбники, ароматизатори і т.п.
 • Спреї і розчини допустимо застосовувати з першого року життя. Але необхідно звертати увагу на вміст у них спирту. Спирт може додатково дратувати запалену слизову під час хвороби. Розчини можна використовувати для обробки слизової, а не тільки для полоскання.

Увага! Препарати для лікування має призначати тільки ваш лікар-педіатр. Не займайтеся самолікуванням! Зверніться до лікаря, він підбере оптимальну схему лікування виходячи зі стану здоров'я і особливостей розвитку дитини.

Що робити, якщо мама захворіла ...

Чи може мама продовжувати годувати грудьми, якщо у неї температура? Як не заразити дитину? (Оксана Довлатова, м.Біла Церква)

Так, може, якщо температура тіла матері не перевищує 39°C. Якщо вище - в крові жінки, що годує, можуть накопичуватися токсичні речовини, які потрапляють в грудне молоко і можуть нашкодити дитині. Крім того, варто пам'ятати, що підвищення температури тіла - це всього лише симптом, наслідок якогось патологічного процесу в організмі мами. Тому важливо виявити, якого саме. Адже від цього залежить, яким буде лікування, чи сумісне воно з грудним вигодовуванням.

У разі вірусних захворювань, таких як ГРВІ, грудне молоко є найкращою профілактикою від хвороби. Воно містить комплекс захисних факторів та біологічно активних речовин, які допомагають організму дитини формувати міцний імунний захист.

Чи можна гуляти при застуді?

Малюкові всього 2 місяці, а він прихворів. З носика течуть сопелькі, покашлює. Скажіть, чи можна гуляти з малюком під час застуди та купати його? (Аліна Новицька, Дніпро)

Відповідь на це питання криється в самопочутті дитини. Якщо, не дивлячись на нежить, загальний стан хороший - немає температури, дихальних розладів - то гуляти і купатися не тільки можна, але й потрібно.

Однак пам'ятайте! У такому віці малята в разі захворювання, навіть якщо це лише просто сопелькі, повинні перебувати під наглядом педіатра протягом усього періоду нездужання.

Джерело: "Твой малыш"

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.