как ухаживать за ребенком при ОРВИ
Як доглядати за дитиною при ГРВІ, грипі, застуді
23.05.2018
кашель
Як лікувати кашель у дитини правильно
23.05.2018

Як лікувати затяжний риніт? Чому з'являється герпес? Температура без інших симптомів. Покашлювання після ГРЗ. З цих та інших питань консультує читачів журналу "Твій малюк" лікар-педіатр дитячої клініки "Малі" Манана Вертеленко.

Риніт, температура, герпес і інші неприємні прояви застуди у дітей: лікування та профілактика.

Температура без інших симптомів

Дитина вже тиждень температурить, а інших симптомів захворювання немає. Жарознижувальні препарати допомагають ненадовго, потім температура піднімається до 39 ° С. Підкажіть, що це за хвороба?.. (Анастасія Соколова, Суми)

Причин подібного стану може бути кілька.

Найчастіше так протікає вірусна інфекція, яка зазвичай дає підвищення температури протягом 5-7 днів. При цьому, загальний стан дитини порушується тільки при високій температурі, а коли її вдається збити, то він знову активний, добре їсть, не вередує. У такому випадку захворювання лікують як вірусну інфекцію.

Якщо температуру у крихти вдалося збити до невисоких цифр або ж вона зовсім не сильно піднімається, але при цьому загальний стан малюка погіршений (млявість, капризи, відмова від їжі, без інтересу до іграшок), слід терміново звернутися до педіатра. Бажано попередньо здати загальний аналіз крові і загальний аналіз сечі. Це, безсумнівно, допоможе доктору встановити правильний діагноз.

Герпес у дитини: як запобігти

Після високої температури у дитини завжди вискакує на губі герпес. Чи можна якось запобігти його появі та як лікувати? (Максим Петренко, Київ)

Герпетичні висипання свідчать про наявність в організмі вірусу герпесу. При переохолодженні малюка або черговій вірусній інфекції, коли його імунітет ослаблений, герпес може виходити назовні та з'являтися на шкірі або слизовій.

Запобігти цьому вдається виключно шляхом зміцнення загального імунітету. Але мова йде не про таблетки і мазі, які полегшують перебіг інфекції. Найкраще загартовувати малюка. Як показують сучасні медичні дослідження, противірусні засоби не мають доказової бази, тому останнім часом їх рекомендують не призначати.

Як лікувати затяжний риніт?

У малюка (2 роки) нежить триває вже три тижні. Однак виділення з носа бувають не завжди. А ось закладеність не проходить. Чи є безпечні домашні способи, щоб допомогти дитині? (Тетяна Федорова, м.Кривий Ріг)

Якщо ви довго лікуєте маленького сольовими розчинами, даєте багато пити, зволожуєте повітря, провітрюєте приміщення, а його стан не поліпшується, - слід невідкладно звернутися до педіатра для призначення обстеження і лікування.

Викликати затяжне утруднене носове дихання можуть кілька чинників:

  • тривалий риніт, коли приєднується бактеріальна флора і необхідно вирішувати питання про адекватність лікування з педіатром і / або лор-лікарем (бажано обома, так як мова може йти про ускладнення або хронічної лор-патології);
  • алергічний процес, коли необхідні додаткові дослідження, за результатами яких буде призначено лікування.

Покашлювання після ГРЗ

Навіть по завершенню застуди карапуз продовжує покахикувати. Покашлює він злегка, без мокротиння. Правда, дуже часто. Чи потрібно лікувати такий кашель? (Марина Кочубінська, м Бровари)

Якщо про закінчення хвороби говорить ваш лікар, і він скасовує лікування, то дитина може покахикувати ще протягом 1-2 тижнів.

Із закінченням цього періоду потрібно ще раз звернутися до лікаря для додаткових обстежень і, якщо знадобиться, призначення лікування.

Покашлювання може бути пов'язано з нежиттю, яка не проходить.

Зверніть увагу, чи не кашляє дитина частіше, коли лягає? Якщо так, вам необхідно до лора.

Джерело: "Твой малыш"

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.