Знов кашель?
12.10.2017
ужалила оса, укусил клещ
Перша допомога при укусах комах
18.05.2018

Як зміцнити імунітет дитини та допомогти їй рости здоровою? На це питання у педіатра дитячої клініки MALI Тетяни Конотопської є 2 головних правила, які для багатьох батьків стали відкриттями.

Відкриття 1: не надто опікати дитину

Виявилося, що потрібно не тільки загартовувати дитину з народження та годувати відповідно до принципів здорового харчування, але і не створювати надмірно стерильних умов. Потрібно давати малюку можливість ще до садочка зустрічатися з іншими дітками на майданчиках, в ігрових центрах, в театрах, на виставках, в парках, спілкуватися. Не боятися цих контактів та не ізолювати домашнього малюка від соціуму.

Відкриття 2: хворіти - це нормально

Як зміцнити імунітет і зробити так, щоб малюк менше хворів? Це питання мене завжди дуже хвилювало. Тетяна Конотопська пояснила, що нормою вважається, якщо малюк хворіє не більше ніж 10 разів за рік, таким чином він набуває захист від вірусів і бактерій. При ГРВІ, знову ж таки, звертаємося до пункту 1: не варто занадто опікувати малюка, загортати його в плед або одягати тепліше, напихати ліками і влаштовувати постільний режим. Якщо немає температури, при ГРВІ гуляти на вулиці можна і потрібно! А вдома - частіше провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Джерело: Мой ребенок

Фото: архив MALI

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.