Иммунитет
Правила імунітету
13.05.2018
у ребенка болит голова
Чому у дитини болить голова
18.05.2018

Що робити, якщо вжалила оса, вкусив кліщ або комарі? Як надати першу допомогу? Наш педіатр Людмила Алексеєнко, постійний консультант журналу "Твій малюк", відповідає на запитання батьків.

У малюка спостерігається сильна реакція на укуси комах. Яким чином її можна полегшити? (Юлія Левченко, Ужгород)

Реакція на укуси комах може проявитися по-різному.

  • Місцева реакція, або локальна: на шкірі з'являється незначне почервоніння та ущільнення, яке проходить швидко, без лікування і наслідків.
  • Алергічна реакція: в місці укусу виникають червона пляма та інфільтрат, що збільшуються в розмірах до 10 см і більше. Почервоніння супроводжується болем, набряком, свербежем і може поширитися на всю гомілку, стегно, руку, обличчя. Іноді з'являється висип у вигляді пухирів по всьому тілу і виникає кропивниця. У важких випадках може розвинутися набряк Квінке.

При перших ознаках алергічної реакції дитині потрібно дати протиалергічний засіб, до місця укусу прикласти холод. При сильному свербінні можна додатково користуватися мазями. Якщо малюк - алергік або в анамнезі у нього вже були подібні реакції, то при перших ознаках алергічної реакції йому треба ввести адреналін, а при відсутності позитивного ефекту - гормональні препарати. І, зрозуміло, терміново звернутися до лікаря.

Що робити, якщо вкусив кліщ? Протягом якого часу бажано видалити кліща? Які симптоми після його укусу повинні насторожити і як скоро? (Руслана Гурова, Хмельницький)

Чим раніше ви виявите кліща, тим швидше його можна витягти. Якщо кліщ проник в шкіру неглибоко, можна спробувати обережно витягти, не пошкодивши його. Якщо ж глибоко, то самостійно цього робити не потрібно. Зверніться до хірурга, і він витягне кліща максимально швидко і без негативних наслідків.

Кліщ проникає в шкіру, не викликаючи болю, тому уважно оглядайте дитину після прогулянки. Якщо побачите червону пляму, безболісну на дотик, яка поступово буде бліднути, а навколо неї через 2-3 години з'явиться білий віночок, то це, швидше за все, алергічна реакція на укус кліща. У маленьких дітей і дітлахів, схильних до алергії, такі плями більш виражені та супроводжуються сверблячкою. Крім алергічної реакції можуть з'явитися сильний головний біль, нудота, блювота, хрипке утруднене дихання, а в перші години після укусу - підвищення температури.

Після видалення кліща, спостерігайте за малюком протягом 10 днів. Виникнення лихоманки на 2-10-й день після укусу може свідчити про початок інфекційного процесу.

Вжалила бджола або оса. Що робити? Як швидко знеболити місце укусу бджоли або оси? І які подальші дії батьків? (Оксана Блізенко, м.Боярка)

Щоб знеболити місце укусу, в першу чергу потрібно витягти жало комахи. Краще обережно підчепити його кінчик голкою. Потім обробити місце спиртом або розчином соди. Щоб зменшити набряк, до місця укусу прикладіть що-небудь холодне. Якщо укус прийшовся в руку або ногу, вище цього місця бажано накласти тугу пов'язку. Алергікам потрібно якомога швидше ввести адреналін або протиалергічний засіб і викликати «швидку допомогу».

Як захистити малюків? Чи існують ефективні способи захисту від комах для самих маленьких? (Олександра Буковська, Київ)

Від комарів рятують москітні сітки на вікна, двері, коляски. Не бійся застосовувати фумігатори. Вже краще фумігатор, ніж покусаний малюк і неспокійна ніч. На природі використовують репеленти (до 2-місячного віку заборонено!). Після закінчення дії репеленту його необхідно змити.

Не одягай малюка занадто яскраво. Кольоровий одяг приваблює комах. Гуляючи в лісі, приховай ніжки карапуза штанцями, а ручки - довгими рукавами. Голову покривай кепкою, панамкою. Повертаючись з прогулянки, гарненько оглянь шкіру малюка на наявність кліщів!

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.