Коліки, закрепи та інші проблеми травлення

педиатр детской клиники MALI Татьяна Конотопская
Лекція для #мамаклуба
28.02.2016
Знов кашель?
12.10.2017

Метеоризм і коліки у немовлят. Проблеми із випорожненням (закрепи).  Що робити, якщо у малюка рідкі випорожнення і болі в животі? Чи потрібно приймати пробіотики після антибіотиків? На ці та інші питання відповідає постійний консультант журнала "Твій малюк" - Катерина Спекторенко, педіатр дитячої клініки МАЛІ

Коліки у немовлят

У малюка (3 місяці) посилений метеоризм, коліки. Він постійно вередує, заспокоюється тільки на руках. Чому дитину турбує животик, якщо він на грудному вигодовуванні, а я на дієті? Як йому допомогти?..

Кишкові коліки пов'язані з підвищеним газоутворенням і спазмами кишечника. До сих пір точно невідомо, чому вони виникають, а також не знайдено прямого зв'язку з харчуванням годуючої матері, статтю дитини та навіть характером вигодовування (природне або штучне). Кольки можуть впливати лише на якість життя дитини та її батьків, але ніяк не позначаються на стані здоров'я в цілому. Зазвичай вони самостійно проходять після 3-6 місяців. При нападі кольок візьміть маленького на руки (животиком до свого живота), забезпечте контакт «шкіра до шкіри», поносіть, потім спробуйте зробити масаж животика теплими руками за годинниковою стрілкою, гімнастику ніжками, щоб допомогти звільнитися від газів. Можна використовувати препарати на основі симетикону.

Чи потрібно приймати пробіотики після антибіотиків?

Синові (3 роки) призначили для лікування бронхіту антибіотики протягом 7 днів. Чи варто разом з антибіотиками приймати щось для профілактики дисбактеріозу?

Пробіотики - це клас медикаментів, які містять живі мікроорганізми (частіше це біфідо- та лактобактерії, дріжджі), які можуть бути корисними для організму людини. Вивчення їх корисних властивостей триває, тому в більшості країн світу вони зареєстровані як харчові добавки та страховими компаніями не оплачуються.

Харчовими (або біологічно активними) добавками вважаються речовини, що поліпшують якість раціону. Вони збагачують його вітамінами, мінералами, клітковиною. Залежно від того, як переноситься пацієнтом антибіотик, чи є у нього хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, лікар може порадити застосування пробіотиків, грунтуючись на власному досвіді.

Що робити, якщо у малюка рідкі випорожнення і болі в животі?

У дитини (1 рік) третій день рідкі випорожнення, болі в животі. Підвищення температури немає. Можна здати якісь аналізи, щоб зрозуміти, чим викликане таке стан? І що робити, поки чекаємо результатів?

Для початку зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоб оцінити наявність / ступінь зневоднення, можливі причини і, найголовніше, виключити або вчасно виявити гостру хірургічну патологію, наприклад, апендицит. При необхідності лікар призначає додаткове обстеження: посів калу, копрограму, загальні аналізи крові та сечі, іноді - швидкий тест на ротавірус.

У будь-якому випадку завдання батьків при подібних симптомах до зустрічі з медиками запобігти зневодненню. Потрібно поїти дитину водою, підсолодженим чаєм, компотом із сухофруктів або спеціальними розчинами для регідратації. Перевірити, чи достатньо малюк п'є, можна за кольором сечі і кількості сечовипускань. Якщо він пісяє світлою сечею хоча б раз в 2-3 години, ситуація під контролем.

Закрепи (запори) у дітей: причини та профілактика

Дитина (2 роки) страждає запорами. Даю більше рідкої їжі, але це не допомагає. Ходить по-великому раз на 2-3 дні.

Як нормалізувати стілець?

Спершу слід з'ясувати, чи непокоїть це дитину. За міжнародними критеріями для дітей після року запором вважається стілець менше трьох разів на тиждень, дуже твердий і / або великий по діаметру кал, що провокує болі при дефекації, а також незадоволеність актом дефекації, коли виходить тільки частина калу, а те, що залишилося, створює дискомфорт, а згодом - калові камені. Отже, якщо карапуз відчуває себе добре, нічого робити не потрібно. Для поліпшення травлення важливо вживати достатню кількість рідини, їжа повинна бути збагачена харчовими волокнами, що містяться в овочах, фруктах, крупах, висівках. Якщо дитина при запорах поводиться неспокійно, погано їсть, намагається, але не може покакати, дефекація болісна і він всіляко уникає горщика, - зверніться до лікаря. Швидше за все вам призначать проносні засоби. Не варто цього боятися, зараз існують безпечні ліки, які не викликають звикання. Ні в якому разі не давайте малюкові препарати на основі сени, крушини і інших рослин! Ці засоби заборонені до застосування в дитячому віці!

Джерело: Твой малыш

Корзина

Ваш кошик порожній.