лечение отравления
Кишкові інфекції та отруєння у дітей
19.05.2018
как ухаживать за ребенком при ОРВИ
Як доглядати за дитиною при ГРВІ, грипі, застуді
23.05.2018

Все, що ви хотіли знати про контактні захворюваннях у дітей. Чи передаються бородавки, як уберегтися від корости та чи слід лікувати контагіозний молюск. На запитання батьків відповідає лікар-педіатр Тетяна Конотопська, головний лікар дитячої клініки "Малі".

Дитячі контактні захворювання дуже різноманітні, однак, багато які з них мають схожі симптоми. І іноді постановка правильного діагнозу є непростим завданням навіть для досвідчених фахівців. Саме тому не можна покладатися на інтуїцію і займатися самолікуванням. Причини дитячих контактних захворювань дуже різноманітні: прояви гострих і хронічних інфекційних хвороб, аутоімунний стан, спадковість, зміни нервової системи, гіпо- та гіпервітамінозу, паразитарні ураження шкіри та інші.

Контагіозний молюск - лікуємо

Дерматолог сказав, що у дитини контагіозний молюск. Як краще вилікувати і уникнути повторного зараження?

Контагіозний молюск - вірусне захворювання. Вірус передається контактно-побутовим шляхом і вражає переважно малюків до 5 років, які відвідують дитячі колективи. Погляди на необхідність лікування контагіозного молюска різняться. Зазвичай недуга проходить сама протягом декількох місяців. Але якщо елементів багато і вони розташовані на відкритих ділянках шкіри (обличчя, руки), то варто задуматися над видаленням.

Удеяких випадках лікарі проводять механічне видалення елементів висипу з подальшою обробкою йодом. Видалення елементів також здійснюється за допомогою кріодеструкції або лазера. Імуно- та противірусна терапія, на жаль, неефективна при лікуванні молюска, але теж має місце у вітчизняній педіатрії. Специфічної профілактики зараження цим вірусом немає, тому природні методи зміцнення імунітету і є кращою профілактикою. Не забувайте, будь ласка, нагадувати дитині також про правила гігієни.

Симптоми корости у малюка

Вихователька повідомила, що одна дитина в групі захворіла на коросту. У мого малюка поки немає скарг, але хотілося б дізнатися про перші симптоми цієї недуги. Протягом якого часу з моменту зараження вони можуть проявитися?..

При виявленні корости в групі санепідстанція може накладати карантин, адже шлях передачі цієї хвороби - шкіра-шкіра. У дитячих колективах дітлахи часто контактують один з одним досить тісно, ​​що призводить до спалахів захворювання в одному колективі.

З моменту контакту з хворим слід спостерігати за дитиною 4 тижні. Саме стільки часу може пройти від зараження до появи перших симптомів. Серед них варто виділити 3 головних:

  • свербіж
  • висип у вигляді гіперемійованих папул
  • кліщові ходи - біло-сірі лінії, що з'єднують папули.

Найчастіше кліщ зупиняється на руках, в лініях згину ліктів і колін, на нижній частині ніг. При наявності таких симптомів дитини повинен оглянути дерматолог.

Іноді при тісному контакті в одному дитячому колективі санепідстанція може прийняти рішення про обов'язкову одноразову обробку шкіри всіх, хто контактував із хворим, для попередження спалаху захворювання. Уважними повинні бути також всі члени сім'ї малюка.

Бородавки: передаються чи ні?

Помітила на руках крихти бородавки. Які відомі способи їх видалення у дітей? Чи могла дитина підхопити бородавки в саду?

Бородавки - захворювання, викликане папіломавірусом. Так, дитина могла заразитися, використовуючи загальні іграшки або контактуючи з носієм бородавок. Вірус передається через маленькі тріщинки і ранки на шкірі. Насправді ж вірус папіломи людини присутній більше ніж у 50% населення Землі. Правда, далеко не у всіх носіїв він викликає появу бородавок. Вірус не проявляється, якщо у людини хороший імунітет. Саме його ослаблення і викликає появу бородавок. Вони можуть пройти і самі - так найчастіше відбувається у дітей.

Часом, бородавки не зникають досить довго, тоді дерматолог підкаже кращий спосіб їх видалення в залежності від віку дитини. До традиційних відносяться різні способи руйнування бородавок, такі як кріодеструкція, електро- або діатермокоагуляція, лазерне видалення. Іноді для лікування окремих типів бородавок використовують різні кератолитические мазі і розчини, які можуть бути рекомендовані дерматологом після огляду.

Джерело: Твой малыш

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.