Все, що ви хотіли знати про контактні захворюваннях у дітей. Чи передаються бородавки, як уберегтися від корости та чи слід лікувати контагіозний молюск. На запитання батьків відповідає лікар-педіатр Тетяна Конотопська, головний лікар дитячої клініки "Малі".
Дитячі контактні захворювання дуже різноманітні, однак, багато які з них мають схожі симптоми. І іноді постановка правильного діагнозу є непростим завданням навіть для досвідчених фахівців. Саме тому не можна покладатися на інтуїцію і займатися самолікуванням. Причини дитячих контактних захворювань дуже різноманітні: прояви гострих і хронічних інфекційних хвороб, аутоімунний стан, спадковість, зміни нервової системи, гіпо- та гіпервітамінозу, паразитарні ураження шкіри та інші.
Контагіозний молюск - лікуємо
Дерматолог сказав, що у дитини контагіозний молюск. Як краще вилікувати і уникнути повторного зараження?
Контагіозний молюск - вірусне захворювання. Вірус передається контактно-побутовим шляхом і вражає переважно малюків до 5 років, які відвідують дитячі колективи. Погляди на необхідність лікування контагіозного молюска різняться. Зазвичай недуга проходить сама протягом декількох місяців. Але якщо елементів багато і вони розташовані на відкритих ділянках шкіри (обличчя, руки), то варто задуматися над видаленням.
Удеяких випадках лікарі проводять механічне видалення елементів висипу з подальшою обробкою йодом. Видалення елементів також здійснюється за допомогою кріодеструкції або лазера. Імуно- та противірусна терапія, на жаль, неефективна при лікуванні молюска, але теж має місце у вітчизняній педіатрії. Специфічної профілактики зараження цим вірусом немає, тому природні методи зміцнення імунітету і є кращою профілактикою. Не забувайте, будь ласка, нагадувати дитині також про правила гігієни.
Вихователька повідомила, що одна дитина в групі захворіла на коросту. У мого малюка поки немає скарг, але хотілося б дізнатися про перші симптоми цієї недуги. Протягом якого часу з моменту зараження вони можуть проявитися?..
При виявленні корости в групі санепідстанція може накладати карантин, адже шлях передачі цієї хвороби - шкіра-шкіра. У дитячих колективах дітлахи часто контактують один з одним досить тісно, що призводить до спалахів захворювання в одному колективі.
З моменту контакту з хворим слід спостерігати за дитиною 4 тижні. Саме стільки часу може пройти від зараження до появи перших симптомів. Серед них варто виділити 3 головних:
Найчастіше кліщ зупиняється на руках, в лініях згину ліктів і колін, на нижній частині ніг. При наявності таких симптомів дитини повинен оглянути дерматолог.
Іноді при тісному контакті в одному дитячому колективі санепідстанція може прийняти рішення про обов'язкову одноразову обробку шкіри всіх, хто контактував із хворим, для попередження спалаху захворювання. Уважними повинні бути також всі члени сім'ї малюка.
Помітила на руках крихти бородавки. Які відомі способи їх видалення у дітей? Чи могла дитина підхопити бородавки в саду?
Бородавки - захворювання, викликане папіломавірусом. Так, дитина могла заразитися, використовуючи загальні іграшки або контактуючи з носієм бородавок. Вірус передається через маленькі тріщинки і ранки на шкірі. Насправді ж вірус папіломи людини присутній більше ніж у 50% населення Землі. Правда, далеко не у всіх носіїв він викликає появу бородавок. Вірус не проявляється, якщо у людини хороший імунітет. Саме його ослаблення і викликає появу бородавок. Вони можуть пройти і самі - так найчастіше відбувається у дітей.
Часом, бородавки не зникають досить довго, тоді дерматолог підкаже кращий спосіб їх видалення в залежності від віку дитини. До традиційних відносяться різні способи руйнування бородавок, такі як кріодеструкція, електро- або діатермокоагуляція, лазерне видалення. Іноді для лікування окремих типів бородавок використовують різні кератолитические мазі і розчини, які можуть бути рекомендовані дерматологом після огляду.
Джерело: Твой малыш
Ваш кошик порожній.