колики
Коліки, закрепи та інші проблеми травлення
11.10.2017
Иммунитет
Правила імунітету
13.05.2018

Наш педіатр Катерина Спекторенко, постійний консультант українського журналу "Твій малюк", відповідає на найактуальніші запитання читачів про дитячий кашель. Чи є ефективними домашні лікувальні засоби? Які існують види кашлю? Та при якому кашлі варто негайно звернутися до лікаря?

Скажіть, чи є безпечні народні засоби, які усувають кашель у дитини 2 років? Чи допомагають суха гірчиця в шкарпетках, сік чорної редьки, чай з чебрецю і тому подібні засоби?

Кашель - симптом дуже багатьох захворювань. Щоб призначити адекватне лікування, потрібно розуміти, що ми збираємося лікувати. Крім того, будь-який вид терапії повинен бути не тільки безпечним, але й ефективним. Все, що ви перерахували, не відноситься до методів з доведеною ефективністю. Сік чорної редьки і чебрець найчастіше приймають в якості відхаркувальних засобів, а подібні ліки потрібні тільки при бронхіті та запаленні легенів. За інших причин кашлю (запалення слизових глотки або гортані, затікання слизу при нежиті і т.д.) їх застосування марно. Крім того, дітям до 2 років застосування відхаркувальних засобів в амбулаторній практиці в багатьох країнах заборонено, а малюкам від 2-х до 6 років використання відхаркувальних сильно обмежено через можливі ускладнення та недоведену ефективністю в порівнянні з теплим питтям у великій кількості.

Чи можна зрозуміти за характером кашлю небезпечний він чи ні? Наприклад, яким буде кашель при бронхіті або запаленні легенів?

Не завжди по кашлю можна зрозуміти «страшний» він чи ні. Однак є ознаки, які дозволять запідозрити недобре і вчасно звернутися за допомогою:

  • Висока температура, яка погано збивається жарознижувальними на основі парацетамолу та ібупрофену, тримається довше 3-4 діб і супроводжується кашлем.
  • Задишка - прискорене утруднене дихання.
  • Болісний сухий кашель при глибокому вдиху.
  • Кашель на тлі поганого стану (млявість, блідість), навіть якщо температура нормальна.

Якщо ж малюк бадьорий, веселий, температура легко збивається, швидше за все нічого страшного не відбувається.

Дитину сильно мучить кашель по ночах. Сухий, нападами по хвилині або довше. Як допомогти?

Якщо малюк кашляє переважно вночі та для того, щоб відкашлятися, прокидається, сідає, під час кашлю висовує язик, потрібно подумати про кашлюку (кошлюк). Покажіть дитину лікареві. При підозрі на кашлюк обов'язково здайте необхідні аналізи, адже навіть досвідченому лікарю буває складно поставити такий діагноз. Лікар оцінить вік, наявність / відсутність щеплень, скарги, стан пацієнта, пояснить, що робити і чого не можна робити при цьому захворюванні. Але в будь-якому випадку, якою б не була причина кашлю, незайвим буде обробити носик крихітки сольовим розчином, напоїти дитину теплим чаєм, провітрити кімнату і скористатися зволожувачем повітря.

Практично кожна хвороба карапуза закінчується бронхітом. Чи є спосіб запобігти захворюванню?

Бронхіт - це частіше не ускладнення, а один із проявів респіраторної інфекції. Одні мікроби люблять жити на слизовій носа і викликають нежить, а інші - в бронхах і провокують бронхіт. Однак, якщо у всіх дітей в групі дитсадка нежить і лише ваш малюк захворів бронхітом, варто задуматися і перевірити його на предмет астми, вроджених захворювань бронхо-легеневої системи або шлунково-стравохідного рефлюксу. Якщо виявити причину, можна пройти курс лікування та озброїтися знаннями, що робити при загостренні.

Джерело: Твой малыш

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.