ужалила оса, укусил клещ
Перша допомога при укусах комах
18.05.2018
когда нельзя делать прививки
5 причин, коли не можна робити щеплення
18.05.2018

Скарги, що у дитини болить голова, по частоті знаходяться на другому місці після болів у животі. Розкриває причини головного болю у дітей для читачів журналу "Твій малюк" лікар-педіатр, головний лікар дитячої клініки «Малі», Тетяна Конотопська.

З головним болем стикаються 5% дітей дошкільного віку та 15% школярів. Часом навіть немовлята страждають від головних болів. Причиною може бути родова травма, внаслідок якої у немовляти підвищений внутрішньочерепний тиск, розвинувся так званий гіпертензійний синдром. Пізніше до причин приєднується цілий букет проблем. Багато з них є наслідком помилок в способі життя. Дізнайтеся, як уникнути цього.

Болі напруження

Хто сказав, що у дитини легке життя? Дитина переробляє протягом дня величезний обсяг нової інформації. Також вона відчуває сильні емоційні навантаження. У дорослої людини голова могла б просто луснути від такої напруги. У дітей же виникають, так звані, головні болі напруження. Цей тип головного болю властивий 70-75% дітлахів, які скаржилися на цефалгію. Особливості такого болю наступні:

  • біль локалізується в лобовій, лобно-скроневої, рідше в тім'яній області черепа;
  • характер болю ниючий, що стискає голову як лещатами;
  • головний біль напруження частіше виникає у другій половині дня (дають знати про себе перевтома в школі чи дитячому садку, стреси);
  • больовий синдром нерідко зникає без медикаментозної терапії при зміні діяльності та практично завжди (якщо тільки винні не метеоумови) після прогулянки на свіжому повітрі.

Що робити?

Ефективні ліки проти головного болю напруження - це правильний спосіб життя. Перегляньте режим дня дитини, зніміть з нього непосильні навантаження.

Гострі хвороби і головний біль у дитини

Дуже часто головні болі у дітей з'являються на тлі захворювань ЛОР-органів. При дитячих інфекціях вони виникають в гострий період хвороби або безпосередньо йому передують. Токсична дія на судини головного мозку, роздратування мозкових оболонок, висока температура і схильність до підвищення внутрішньочерепного тиску погіршують такі болі: вони стають досить інтенсивними і болісними для маленького.

Що робити?

Оскільки у дитини болить голова через інфекційне захворювання, всі зусилля повинні бути спрямовані на лікування основної недуги.

Патологія органів зору і головний біль у дитини

Головний біль у школярів може виникати в результаті перевтоми очей. В такому випадку біль дуже погано знімається анальгетиками. Ситуація ускладнюється, якщо підвищені зорові навантаження носять регулярний характер. Наприклад, при поєднанні шкільних занять з навчанням в художній школі, любов'ю до читання або пристрастю до комп'ютерних ігор.

Що робити?

Змінювати спосіб життя і при необхідності правильно підбирати окуляри.

Інші випадки головного болю у дитини

Крім перерахованих вище існує цілий ряд інших причин, які можуть викликати сильний головний біль. Це можуть бути як банальні гострі респіраторні інфекції, так і серйозні нейроінфекції, наприклад, менінгіт. Не можна виключати також пухлини головного мозку.

Джерело "Твой малыш", консультацію провела Тетяна Конотопська, лікар-педіатр, головний лікар дитячої клініки "Малі".

Записатись на прийом

Корзина

Ваш кошик порожній.